Her gün yaptığımız 5 yanlış! Daha sağlıklı saçlar için taramaya uçlardan başlayın

1- Buzdolabı kapağına ürün koymak

Günlük yaşantımızdaki mutfak alışkanlıklarımız arasında buzdolabının kapağına yumurta ve süt ürünü koymak var. Dolap kapaklarının iç dizaynı yumurta ve süt ürünleri için elverişli gibi görünse de ne yazık ki gerçek öyle değil.

Buzdolabı kapaklarının ısısı dolabın iç ısısıyla aynı olmadığından dolabın kapak kısmına süt ve yumurta koymak sağlıklı değil.

2- Fıstık ezmesi kavanozunu düz bırakmak

Fıstık ezmesi çoğu kişi tarafından sevilen bir atıştırmalıktır. Ancak zamanla kavanozun içinde duran fıstık ezmesinin yağı üstüne çıkar ve bıçak sürmekte zorlanırız. Bunun oluşmaması için aslında fıstık ezmesinin bir saklama şekli var.

Çok az kişi tarafından bilinen yönteme göre; fıstık ezmesi kavanozunu ters çevirip saklayın ve ters çevirip kapağını açtığınızda daha kolay tüketeceksiniz.

3- Saçı üst kısmından başlayarak taramak

Saçınızda oluşan düğüm ve karışıklıktan kurtulmak istiyorsanız saçınızı daima alttan taramaya başlayın. Saçınızı üstten taramak çok fazla hasara neden olur.

4- Duştan sonra nemlendirici sürmeyin

Ferahlatıcı bir duştan sonra vücuda nemlendirici sürmek sanıldığı gibi doğru değil. Vücudu nemlendirmek için bir krem kullanmak yerine cildinizin üzerinde bulunan su damlacıklarını hafif vurarak cildinize yedirmeniz nemlendirmeniz anlamına gelecektir.

5- Telefonu açıkken temizlemek

Cep telefonlarımız, günlük yaşantımızda gözle görülmeyen mikropların en çok yaşadığı ürünlerdir. Farkında olmadan çok fazla kirlenen cep telefonlarımızın hijyeni çok önemlidir.

Elektronik aletleri, telefonları temizlerken cihazı tamamen kapatmalı, şarjda olmadığına emin olmalı ve dahası şarj girişi, kulaklık girişi gibi açık alanları doğru temizleme aparatlarıyla temizlemeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x