Çilingirden ipuçları: Evinizi hırsızlığa karşı nasıl korursunuz?

Kaliteli kilitlere yatırım yapın

Hırsızlığı önlemek için güvenli kilitler ve gömme kilitler alın. Yüksek teknolojili bir kilit mi seçeceğiniz yoksa hırsızlığa karşı size daha kötü bir koruma sağlamayacak “eski tarz” modellere mi güveneceğiniz konusunda size rehberlik edeceklerdir.

Uygun bir alarm seçin

Piyasada birçok alarm türü mevcuttur ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçin. Alarm, hırsızların evinize girmesini engelleyebilir ve komşularınızı ve güvenlik servislerini uyarabilir.

Hırsızlara karşı en iyi koruma

Daha fazla verimlilik için çeşitli güvenlik önlemlerini birleştirin. Kaliteli bir kilidi hassas bir alarmla birleştirin.

Yüksek sınıf kilitler

Üst düzey bir kilit hırsızları durdurabilir mi? Kuşkusuz daha pahalı kilit modelleri hırsızların işini çok daha zorlaştırabilir ve onların niyetlerini boşa çıkarabilir. Yüksek kaliteli kilitleri seçmek çok zordur, ancak ne yazık ki aşılamaz değildir. Ancak suçluları büyük ölçüde engelleyebilir ve onları planlarından vazgeçmeye zorlayabilirler.

Hırsızlıklar en çok ne zaman oluyor?

İstatistiklere göre hırsızlıklar çoğunlukla ev sahiplerinin evde olmadığı ve komşuların işte olduğu gündüz saatlerinde meydana geliyor. Hırsızlıkların çoğunlukla akşam saatlerinde yapıldığına dair bir yanılgı var. Dürüst olmak gerekirse, hırsızlar “hedeflerindekinin” alışkanlıklarını takip ederler .

Evinizin güvenliği konusunda emin değilseniz profesyonellere danışmak en doğrusudur. Uygun önlemleri önerebilir ve evinizin güvenliğini artırmanıza yardımcı olabilirler. Sizi, kilidi değiştirmekten kapsamlı önlemler sağlamaya kadar uzanan spesifik çözümlere yönlendireceklerdir. Yine de evinizin güvenliğini arttırmak ve “hırsızların dikkatini” çekmemek için yapılması gerekenleri özetleyelim.

– Evden uzakta olduğunuzda değerli eşyalarınızı göz önünde bırakmayın.

– Sağlam kapı ve pencereler takın.

– Evinizin etrafında iyi bir aydınlatma sağlayın.

– Kameralar takın.

– Evinizde sürekli ikamet edildiği izlenimini yaratın ve sürdürün.

– Tatilde olduğunuza ilişkin bilgileri sosyal ağlarda paylaşmayın.

– İyi bir alarma yatırım yapın.

– Evinizin içindeyken bile tüm kapı ve pencereleri kilitleyin.

Bu ipuçlarının evinizi hırsızlığa karşı korumanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Evinizin güvenliğinin sizin elinizde olduğunu ve iyi bir hazırlık yapmanın birçok sorunu önleyebileceğini unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x